W środę dzielnicowi z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który był poszukiwany od 2017 roku. Miał on na swoim koncie liczne przestępstwa dotyczące oszustw i kradzieży. Sądy Rejonowe i Prokuratury m.in. z Bydgoszczy, Bolesławca i Warszawy wydały wobec niego cztery listy gończe i trzy zarządzenia o ustalenie miejsca pobytu do celów prawnych. Mężczyzna, aby pozostać na wolności podawał się za swojego brata bliźniaka. Zgodnie z dyspozycją sądu 46-latek trafił już do zakładu karnego.

W związku z tym, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości stale zmieniając adresy zamieszkania, Prokuratury Rejonowe w Lesznie, dla Warszawy Ochoty i Żoliborza wydały zarządzenia o ustalenie jego miejsca pobytu do celów prawnych. Ponadto Sąd Rejonowy w Bydgoszczy i Lesznie oraz Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu i Wołominie wydały cztery postanowienia o ściganiu 46-latka listami gończymi. Miał on do odbycia karę 300 dni pozbawienia wolności.

Informację o tym, że poszukiwany może obecnie przebywać na terenie Pragi-Północ uzyskali dzielnicowi z północnopraskiej komendy. Mundurowi w trakcie obchodu sprawdzali miejsca, w których mężczyzna mógł być widziany. Przeprowadzili rozpoznanie w społeczności lokalnej. Te działania zaowocowały zatrzymaniem 46-latka w środę przy ulicy Inżynierskiej.

Dzielnicowi potwierdzili tożsamość mężczyzny w policyjnych bazach danych. Ten przyznał się, że wiedział o jego poszukiwaniach. Aby pozostać na wolności podawał się za swojego brata bliźniaka. Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych dzielnicowi doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego na Białołęce, gdzie spędzi najbliższe miesiące.