W zeszły czwartek około godziny 9.00 patrol policyjny z komendy na Pradze-Północ zatrzymał mężczyznę, który próbował dostać się na wybieg dla lwów!

29-letni mężczyzna wjechał na teren ZOO samochodem marki Peugeot, wysiadł z samochodu i wszedł do pomieszczenia gospodarczego, w którym trzymane było mięso dla lwów, a następnie łomem zaczął podważać drzwi wejściowe do wybiegu dla zwierząt. Tylko dzięki błyskawicznej reakcji opiekuna lwów udało się mężczyznę obezwładnić.

Przybyli na miejsce policjanci sprawdzili mężczyznę w bazie i okazało się, że 29-latek miał zakaz prowadzenia pojazdów. Ponieważ mężczyzna nie był pijany, wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go na konsultację lekarską. W trakcie wyjaśniania okoliczności okazało się także, że 29-letni mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

Po zbadaniu przez lekarza funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przetransportowali go do komendy na ulicy Jagiellońskiej, na Pradze-Północ. Na komendzie funkcjonariusze po przeszukaniu znaleźli przy nim jeszcze dwa zawiniątka z suszem roślinnym oraz woreczek z białym proszkiem, po zbadaniu substancji okazało się, że jest to marihuana i mefedron.

W piątek 29-latkowi zostały postawione cztery zarzuty karne, które dotyczyły zniszczenia mienia, kierowania pojazdem mimo cofniętych uprawnień, prowadzenia pojazdem pod wpływem narkotyków oraz za posiadanie nielegalnych środków. Mężczyźnie grozi łącznie kara do pięciu lat pozbawienia wolności.