4 czerwca 2022 roku w kalendarzu wydarzeń na Pradze-Północ zapisze się na długo. Niezwykłe muzyczne wrażenia z Warszawą w tle zamknęły drugą edycję Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic.

Dzień pełen wrażeń zaczęliśmy od praskiej wyprzedaży garażowej, pierwszej z cyklu, realizowanej w ramach projektu z budżetu obywatelskiego. Wystawcy nie zawiedli, a znaleźć można było perełki – od kryształów z czasów PRL po wielkoformatowe obrazy w przystępnych cenach. Kolejna wyprzedaż garażowa 25 czerwca wzdłuż ulicy Gersona i Witkiewicza, gdzie mieszkańcy otworzą bramy swoich podwórek i zaproszą w swoje progi, aby nadać przedmiotom chowanym w piwnicach i na pawlaczach drugie życie.

Przed Zajezdnią Stalowa od rana działała strefa gastronomiczna, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców. A w międzyczasie można było skorzystać z wiedzy rzemieślników i odnowić skrywane po kątach meble podczas warsztatów stolarskich.

Podczas wielkiego finału konkursu w Zajezdni Stalowa usłyszeliśmy utwory, w których Warszawa grała główną rolę. Technika i styl wykonania były dowolne. Spośród zgłoszonych 46 utworów konkursowych, Jury i Publiczność dokonali wyboru, co nie było łatwym, ale jakże przyjemnym zajęciem.

Oto wyniki drugiej edycji Konkursu Nowe Brzmienie Warszawskich Ulic:

  • Grand Prix wywalczyła Wieża Bajzel z utworem "Warszawiocha"
  • Nagrodę Publiczności odebrał Kuba Zaborski za utwór "Niepotrzebny"
  • 2 miejsce dla emejsing za "Warszawski kąt"
  • 3 miejsce za demonicznego "Bazyliszka" powędrowało do Girls Don’t Sweat

Wyróżnienia Jury otrzymali:

  • Krzysztof Tkaczyk
  • Kuba Zaborski
  • Muzykalna Rodzinka
  • Senni Fatyganci
  • COLD WAR – zespół

Wszystkim laureatom i wyróżnionym gratulujemy i czekamy na przyszłoroczną edycję.

Po części konkursowej na scenie pojawiła się Justyna Jary z Alegancką Kapelą, która zwyciężyła w poprzedniej edycji. Na sam koniec wieczoru sceną zawładnęli artyści z zespołu Mikromusic, których hity “Takiego Chłopaka” i “Tak mi się nie chce” porwały praską publiczność. Dzień pełen muzycznych wrażeń zamknęła Patrycja Markowska ze swoimi największymi rockowymi hitami.

Klimatyczna atmosfera Zajezdni Stalowa, wyśmienita pogoda, warszawskie hity i wszystkim znane klasyki w wykonaniu Mikromusic i Patrycji Markowskiej sprawiły, że ten muzyczny wieczór na długo zapisze się w historii Pragi-Północ.

Dziękujemy artystom, członkom Jury oraz publiczności, że byliście z nami. A tymczasem planujemy kolejną edycję Nowego Brzmienia Warszawskich Ulic.