Policjantki z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI – mł. asp. Agnieszka Wiatrowicz - Grabowska z Zespołu Prewencji Kryminalnej i dzielnicowa - mł. asp. Magdalena Majkowska oraz przedstawicielka Delegatury Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w dzielnicy Pragi-Północ odwiedziły dzieci z przedszkola mieszczącego się przy ulicy Namysłowskiej.

Policjantki w ramach lekcji na temat bezpieczeństwa przypominały maluchom, jak należy bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych i przechodzić przez jezdnię. Tłumaczyły też, aby nie przyjmować żadnych prezentów i słodyczy od obcych osób, kiedy w pobliżu nie ma ich opiekunów.

Policjantki bardzo ciekawie opowiedziały o swojej pracy i zaprezentowały sprzęt, jaki wykorzystują w codziennej służbie. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość przymierzenia policyjnej kamizelki odblaskowej, czapki służbowej oraz obejrzenia kajdanek i tarczy do zatrzymywania pojazdów.

Na zakończenie policjantki i przedstawicielka Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wręczyły maluchom opaski odblaskowe.