W poniedziałek, 8 sierpnia, Veolia rozpocznie budowę osiedlowej sieci ciepłowniczej w ul. Szwedzkiej na Pradze-Północ. Pomiędzy ul. Bródnowską a Kowieńską możliwy będzie ruch tylko w jednym kierunku. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zmienią trasy. Kierowcy pojadą objazdami.

Prace rozpoczną się w poniedziałek, 8 sierpnia, o godz. 8.00. Ciepłownicy będą pracować pomiędzy ul. Bródnowską a Kowieńską. Swoje prace podzielą na dwa etapy. W  pierwszym  realizowanym do połowy sierpnia – zajmą fragment jezdni na wysokości posesji Szwedzka 37, 35A i 35. Następnie, od połowy sierpnia do końca miesiąca – plac budowy przeniesie się na wlot ul. Kowieńskiej. W obu etapach pas w stronę al. „Solidarności” zostanie wyłączony z ruchu. Poruszających się Szwedzką od strony ronda Żaba będzie obowiązywał nakaz skrętu w ul. Bródnowską. Na długości prowadzonych robót kierowcy pojadą tylko w stronę ul. Starzyńskiego.

W pierwszym etapie wystąpią lokalne utrudnienia na chodniku na wysokości prowadzonych robót. Przejście dla pieszych będzie możliwe, po ułożonych pomostach. W tym etapie prac jadący od strony al. „Solidarności” będą mogli skręcić w ul. Kowieńską, a z Kowieńskiej będzie możliwy wyjazd w obie strony na ul. Szwedzką. Na jezdni w stronę ronda Żaba ustawiony zostanie zakaz zatrzymywania się.

W drugim etapie prac wlot w Kowieńską zostanie zamknięty. Zakaz wjazdu na ul. Szwedzką od strony Bródnowskiej nie będzie obowiązywać dojeżdżających  do posesji nr 33, 35, 35A, 37.

Objazd dla kierowców wyznaczono ulicami: Stalową, Inżynierską, 11 listopada, Starzyńskiego. Na początku września ciepłownicy przeniosą się na fragment Szwedzkiej pomiędzy ul. Kowieńską a Strzelecką, o czym będziemy jeszcze informować.

Od poniedziałku, 8 sierpnia, Warszawski Transport Publiczny wprowadzi trasy objazdowe dla linii 135, N14 i N16. Linia 135 w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska będzie kursowała ulicami Dąbrowszczaków, Inżynierską i Stalową. Linie nocne N14 i N64 do Dworca Centralnego dojadą ul. 11 Listopada, Ratuszową i Dąbrowszczaków. Natomiast w kursach z podjazdem do Zajezdni Stalowa objazd wyznaczono ul. ul. 11 listopada, Ratuszową, Inżynierską i Stalową.