Drodzy Mieszkańcy. Słoneczny poniedziałek sprzyja dobrym informacjom, dlatego chcemy Wam przekazać, że zakończyliśmy naszą największą w tym roku inwestycję, a mianowicie całkowicie nowy plac zabaw na Pl. Hallera na Pradze-Północ! Przyznajemy, że z lekkim opóźnienieniem spowodowanym problemami Wykonawcy z pozyskaniem niektórych materiałów budowlanych, ale już jest!

Już jutro zostanie otwarty i udostępniony dla naszych dzieciaków.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od pomysłu w ramach Budżet obywatelski w Dzielnicy Praga-Północ, który zakładał remont i rozbudowę istniejącego już placu zabaw. Potem pojawił się pomysł, aby zrealizować inwestycję w znacznie większym zakresie tak, aby był on zbieżny z projektem planowanego na Pl. Hallera Centrum Lokalnego.

W uzgodnieniu z pomysłodawcami projektu BO, wystąpiliśmy więc do Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy o dodatkowe środki na ten cel. Prezydent przychylił się do naszej prośby i otrzymaliśmy dodatkowe 800 000 zł.

Dodatkowo chcemy przekazać, że w przyszłym roku planowane jest dostawienie jeszcze jednej dużej zabawki, a także dosadzenie dodatkowej zieleni.

Koszt realizacji: 1 200 000 zł. Inwestycja sfinansowana ze środków Budżet obywatelski w Warszawie oraz środków własnych m.st. Warszawy.