Data: 20-12-2021

Zakładasz własną firmę i szukasz pomocy w prowadzeniu księgowości? Nie masz pełnej wiedzy o obowiązujących przepisach i nie chcesz popełnić błędów? Warto poszukać porady w biurach rachunkowych. Na terenie Pragi-Północ znajdziesz kompetentnych specjalistów, którzy rozwieją wątpliwości, a dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu sprawnie poprowadzą księgowość przedsiębiorstwa.

Niezależnie od tego, czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza czy duża spółka akcyjna, warto zwrócić się o pomoc w obsłudze księgowo-podatkowej do doświadczonych i wykwalifikowanych osób. Zakres usług biura rachunkowego może dotyczyć kwestii księgowych, jak na przykład prowadzenia ksiąg rachunkowych, podatkowej księgi przychodów i rozchodów, wysyłania deklaracji podatkowych.

W zakresie usług kadrowo płacowych biuro może zająć się sporządzaniem raportów rozliczeniowych, przekazywaniem do ZUS-u wymaganych wniosków czy też powadzeniem różnych ewidencji i list. Dodatkowo biuro rachunkowe może być odpowiedzialne za kontakty z Urzędem Skarbowym, Inspektoratem Pracy, reprezentować firmę w postępowaniu podatkowym lub w przypadku ubiegania się o kredyt czy pożyczkę.

Biura rachunkowe działające w dzielnicy Praga-Północ opiekują się klientem od momentu założenia działalności, przez okres jej trwania, aż po ewentualną likwidację. Obsługują różnorodne branże specjalistyczne, takie jak budowlana, edukacyjna, finansowa czy transportowa. W zależności od specyfiki firmy, pracownicy biur rachunkowych dokładnie analizują indywidualne potrzeby klienta starając się wybrać jak najlepsze rozwiązania.

Biura rachunkowe posiadające odpowiednie licencje i certyfikaty biorą pełną odpowiedzialność za prowadzoną dokumentację. Przygotowując dokumenty do kontroli, pisząc odwołania lub sprostowania do urzędów, izb skarbowych, zapewniają przedsiębiorcy poczucie bezpieczeństwa i pozwalają mu skoncentrować się na zasadniczym prowadzeniu działalności gospodarczej.

Biura rachunkowe Praga Północ - zobacz listę firm