Od 10 lutego 2023 roku do 12 lutego 2023 roku w Pałacyku Konopackiego na Pradze-Północ będą odywać się wydarzenia z okazji 375. rocznicy urodzin Pragi.

Razem z Muzeum Warszawskiej Pragi zachęcamy do wspólnego świętowania z okazji 375. urodzin Pragi, które obchodzimy 10 lutego oraz kilka dni po przypadającej wtedy rocznicy nadania Pradze praw miejskich.

Wydarzenia w Pałacyku Konopackiego:

10.02, godz. 19:00 - „Kosmiczni Warszawa” - Potańcówka pałacowa - darmowe wejściówki, liczba miejsc ograniczona. Zawartość projektu to bukiet międzywojennych szlagierów tanecznych – odegrany teraz. Pomysł, jak Nasze Miasto – otwarty na nowości i zakorzeniony w tradycji. Instrumenty akustyczne ożenione z „cyfrowymi”, czyli w zespole miejsce dla dj i Jego Postprodukcji. Electro-akustyczny czasem swing, czasem ska… Wszystko po to, żeby w dzisiejszym brzmieniu miasta więcej było tradycyjnie warszawskiej stylówki, optymizmu oraz rekreacji!

Wystąpią:

  • Małolepszy – właściwie Maciej Mościcki, element lokalny. Od 10 lat w klubach, ze sceny i z krawężnika wykonuje warszawski folklor. Rocznik ‘62. Śpiewa z użyciem aparycji i własnego akompaniamentu sześciostrunowego banjo. Najchętniej szlagiery pierwszej połowy XXw – walczyki, tanga, fokstroty. Repertuar rewiowo-podwórkowy. Warszawski sznyt, galant fason!
  • Kwazar - właściwie Marcin Cisło, kosmita z Grochowa. Pali mu się do życia jakby miał jedno. Operator muzycznych urządzeń elektrycznych i quasi-multiinstrumentalista. Od 2009 ma własne Gagarin Studio, gdzie w 2021-22 Kosmiczni nagrywali ścieżki. Tworzy, nagrywa, mixuje, masteruje, może nawet szydełkuje.

11.02, godz. 11:00 i 13:00 - „Podaj cegłę” Teatru Form Wielu - Dziecięca Scena Teatralna darmowe wejściówki, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy na spektakl o dziecięcej fantazji. I choć bohaterami są dorośli, to właśnie młodzi widzowie dodają tego, co najważniejsze do tej niezwykłej opowieści. „Podaj cegłę” to interakcyjny spektakl familijny Przenosimy się w czasie, przedmioty ożywają na naszych oczach i naprawdę wszystko może się zdarzyć. W przedstawieniu wykorzystywanych jest wiele form teatru przedmiotu, co wnosi oprócz dobrej zabawy płaszczyznę edukacyjną i poszerza wyobraźnię młodego widza.

  • Scenariusz i reżyseria: Łukasz Jarzyński
  • Występują: Łukasz Jarzyński, Przemysław Jarzyński
  • Spektakl dla dzieci od 3 lat.

12.02, godz. 15:00 – 17:00 - Dźwiękoterapia dla dorosłych, darmowe wejściówki, liczba miejsc ograniczona. Zapraszamy do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej, czyli terapii dźwiękiem. Wasze pozytywne opinie inspirują nas do dalszego działania! Dźwiękoterapia to uzdrawianie naszego ciała przez wibracje dźwięku, uwolnienie napięć umysłowych oraz cielesnych, rozluźnienie i zanurzenie w głąb siebie. Używając takich instrumentów jak: misy tybetańskie, strumok, dzwonki Koszi, Divya oraz głos poprowadzimy Was do stanu harmonii, relaksu i wewnętrznego spokoju. Prowadzenie: Alona Kayuczko i zespół.

12.02, godz. 15:00 – 20:00 - Sesja światłoterapii i relaksu w Przestrzeni Uważności. Wstęp wolny. Przestrzeń Uważności w Pałacyku Konopackiego to miejsce relaksu. Mamy tu m.in.: profesjonalne lampy do światłoterapii, promiennik ciepła do termoterapii, zapachoterapię i relaksującą muzykę, pufy, koce i kolorowe dywany oraz bujną roślinność. Zapraszamy na co dzień – jeśli potrzebujecie miejsca do pracy lub chwili odpoczynku – a w ramach Urodzin Pragi na mini sesje relaksacyjne.

10.02.2023 (piątek)
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Pałacyk Konopackiego
Ulica Strzelecka 11/13