W sobotę 13 sierpnia 2022 roku, w godzinach 11:00-14:00 w Muzeum Drukarstwa Warszawskiego na Pradze-Północ odbędą się warsztaty techniki Hapa Zome pod nazwą "Roślinna zakładka".

Lato w pełni – aż chciałoby się je chwycić i zatrzymać ze sobą na dłużej - więc spróbuj! Stwórz roślinną zakładkę do książki techniką Hapa Zome. Uczestnicy przeniosą na papier wzory letnich kwiatów i liści, a jako farba drukarska posłuży ukryty w nich barwnik.

Hapa Zome to japońska technika naturalnego druku, gdzie farbę zastępuje barwnik zawarty w świeżych kwiatach i liściach. Polega na ułożeniu roślinnej kompozycji, a następnie, przy użyciu młotka, wbiciu pigmentu w materiał – papier lub tkaninę.

Metoda ta pozwala na stworzenie wyjątkowych i niepowtarzalnych wzorów, wyzwala twórczość i kreatywność. Ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia!

Warsztaty mają charakter otwarty, możesz przyłączyć się do zajęć między 11:00 a 14:00 (lub do wyczerpania materiałów). Warsztaty są przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

13.08.2022 (sobota)
Godzina rozpoczęcia: 11:00
Muzeum Drukarstwa Warszawskiego
Ulica Ząbkowska 23/25