Od 28 stycznia 2023 roku do 08 lutego w Pracowni Wschodniej, przy ulicy Skoczylasa 8 na Pradze-Północ odbędzie się wystawa Marii Książek pod nazwą Second Life.

Second life – to seria czarno-białych fotografii wykonanych metodą tradycyjną na filmie 35 mm.

Foto Pracownia Wschodnia zaprasza na wystawę fotograficzną Marii Książek. Second life – to seria czarno-białych fotografii wykonanych metodą tradycyjną na filmie 35 mm, a odbitki wykonane są własnoręcznie w procesie ciemniowym na papierze barytowym w rozmiarze 30×40 cm. Odbitki mają wartość kolekcjonerską. Stylistyka tych fotografii nawiązuje do kierunku z pocz. XX w. zwanym piktorializmem, który charakteryzował się odejściem fotografii od roli dokumentalnej na rzecz kierunku zbliżonego do estetyki malarstwa i rysunku.

Maria Książek – tworzę fotografię emocjonalną,  wykorzystując do tego tego procesu zarówno fotografię tradycyjną jak i cyfrową, estetykę czarno-białą, jak i  kolorową, estetykę błędu i możliwości cyfrowej obróbki obrazu, mieszam i poszukuję właściwego dla mnie środka wyrazu. Chcę opowiadać o człowieku. Inspiruje mnie sztuka klasyczna, taniec i muzyka.

28.01.2023 (sobota)
Godzina rozpoczęcia: 19:00
Pracownia Wschodnia
Ulica Skoczylasa 8