Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI oraz jego zastępca spotkali się z uczniami klas drugich Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Burdzińskiego na Pradze-Północ. Policjanci mówili młodzieży m.in. o odpowiedzialności prawnej nieletnich, ostrzegali o zagrożeniach, jakie mogą czyhać w sieci i wyjaśniali, jakie konsekwencje grożą za hejt, nie tylko w Internecie. Wyjaśniali też, jakie są formy znęcania się fizycznego i psychicznego. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na zachowania świadczące o demoralizacji nieletnich, w tym zażywanie narkotyków i ich udzielanie.

W spotkaniu z młodzieżą klas drugich Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Burdzińskiego uczestniczył Naczelnik Wydziału ds. Nieletnich i Patologii kom. Leszek Telak oraz jego zastępca asp. szt. Grzegorz Powała. Jednym z bardzo ważnych tematów omawianych przez policjantów podczas tych spotkań była odpowiedzialność prawna osób nieletnich.

Funkcjonariusze wyjaśniali, czym jest demoralizacja i czyn karalny. Podawali przykłady zachowań świadczących o demoralizacji nieletnich, zwracając szczególną uwagę na zażywanie narkotyków i ich udzielanie. Jednocześnie podkreślali, jak niebezpieczne dla zdrowia i życia są narkotyki oraz inne środki psychoaktywne.

Policjanci tłumaczyli, kiedy nieletni może odpowiadać prawnie za swoje czyny i wyjaśniali, co dzieje się z osobą, która nie stosuje się do przyjętych w społeczeństwie norm oraz łamie obowiązujące przepisy prawa. Wyjaśniali też, czym jest Hejt i wskazali przepisy związane z umieszczaniem w sieci nieprawdziwych treści. Mundurowi opisywali zachowania, które mogą być uznane za przemoc psychiczną i fizyczną.

Funkcjonariusze omówili też zagrożenia w cyberprzestrzeni. Uczniowie dowiedzieli się, na jakie niebezpieczeństwo mogą być narażeni. Wiele uwagi policjanci poświęcili kwestii stalkingu w Internecie oraz niewłaściwym zachowaniom młodzieży, które są często wymierzone w ich rówieśników.